mgr Anna Stysiał-Thier

POŁOŻNA SPECJALISTA, EDUKATOR DS. LAKTACJI, 
RATOWNIK KPP, AMBASADORKA KAMPANII „CIĄŻA I PASY"

Anna to położna z kilkuletnim doświadczeniem w pracy w szpitalu (blok porodowy, oddział patologii ciąży), jak również w środowisku. Aktualnie związana jest ze szpitalem w Oleśnicy oraz przychodnią ZOZ Psie Pole Wrocław.

Nasza położna stale poszerza swoją wiedzę i kompetencje. Jest energiczną, miłą i empatyczną osobą. Sprawuje holistyczną opiekę nad rodziną w okresie okołoporodowym. Jej celem jest zauważenie i doopiekowanie potrzeb kobiety w tym czasie, a dzięki temu uzyskanie pełnego zaopiekowania dziecka, a także rodziny. Ania stara się być towarzyszką i profesjonalną doradczynią kobiety w całym okresie okołoporodowym. Wspiera dobrym słowem i aktualną wiedzą, rozwiewa wątpliwości, pomaga zrozumieć procesy władające tym pięknym, a zarazem trudnym czasem. Dla niej nie ma tematów tabu. Stara się stworzyć atmosferę intymności i zaufania, aby kobieta uzyskała odpowiedź na frapujące ją pytanie bez poczucia oceniania. Jej złota zasada brzmi „nie ma głupich pytania, są jedynie głupie odpowiedzi".


Ukończyła studia licencjackie oraz magisterskie na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Jej praca dyplomowa dotyczyła tematyki porodu lotosowego. Ma doświadczenie w pracy z pacjentką na każdym etapie okołoporodowym. Stale prowadzi zajęcia we Wrocławskiej Szkole Rodzenia i edukację przedporodową indywidualną i grupową. Realizuje wizyty patronażowe i wsparcie laktacyjne u położnic. Jest specjalistką z dziedziny pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego oraz rodzinnego. Ukończyła kurs edukatora ds. laktacji, monitorowania dobrostanu płodu w czasie ciąży i porodu, kurs leczenia ran, kurs pielęgniarstwa anestezjologicznego w ginekologii i położnictwie, kurs ordynowania recept. Bierze udział w licznych konferencjach i szkoleniach dotyczących holistycznego spojrzenia na okres okołoporodowy. Uczestniczyła m.in. w szkoleniach Fundacji Rodzić po Ludzku dotyczących przyjmowania porodów w pozycjach wertykalnych, szkoleniu holistycznego spojrzenia na poród, a także szkoleniu organizowanym przez Fundację Ernesta. Jest Ratownikiem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Posiada doświadczenie w szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy dorosłych i dzieci w tym niemowląt. Od 2021 roku jest ambasadorką kampanii „Ciąża i pasy". Uczestniczyła w zajęciach w ośrodkach szkoleniowych dotyczących prawidłowego zapinania pasów, montowania fotelików samochodowych i bezpieczeństwa w samochodzie.
Szukaj